16/03/11 - 21:03

Ατρόμητος και μπροστά στον Μπέο!(BINTEO)

Τρία γκολ έλεγε ο Αχιλλέας Μπέος ότι θα δεχτεί ο Ατρόμητος στο Πανθεσσαλικό στη ρεβάνς, όμως οι Βολιώτες τελικά δεν έβαλαν κανένα και αποκλείστηκαν.

40.995views 0shares

Σε ένα νευρικό και με πολύ άγχος ματς στο Πανθεσσαλικό ο Ατρόμητος πήρε το 0-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου και σε συνδυασμό με τη νίκη του 2-1 στο Περιστέρι προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία του στον τελικό του Κυπέλλου! (30/4, ΟΑΚΑ).

«Φτωχό» ήταν σε συγκινήσεις το πρώτο μέρος, όπου «φοβόταν ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη». Δυο μικροευκαιρίες του Βόλου στο ξεκίνημα (10` και 15` Σανκαρέ) κι ένα καλό σουτ του Καμαρά στο 20` ήταν ό,τι καλύτερο είχαν να επιδείξουν οι δύο ομάδες.

Ίδια πάνω κάτω ήταν η εικόνα του ματς και στο δεύτερο μέρος (πολλά λάθη, άγχος και χωρίς σπουδαίες φάσεις) ως το 70`. Ο Δώνης έβγαλε τον επιπόλαιο Καμαρά που είχε χάσει μοναδική ευκαιρία στο 67` και ο Αναστασάκος που μπήκε στο 72` είχε δοκάρι!

Ο Κατσαβάκης έβαλε και τον Νέμεθ ψάχνοντας το… σωτήριο γκολ της πρόκρισης, με τους Βολιώτες να πιέζουν στο τέλος, χωρίς όμως τελικά να καταφέρουν να σκοράρουν. Αντίθετα ο Γιακούποβιτς στο 89` κράτησε το 0 στο τετ-α-τετ του Αναστασάκου και μετά του Σαγκανόφσκι!

Το φιλμ του αγώνα

90+5` Λήξη του αγώνα

90+4` Κίτρινη στον Νάστο

89` Ο Γιακούποβιτς είπε "όχι" στο τετ-α-τετ του Αναστασάκου από δεξιά

82` Ο Σαμπού στη θέση του Σαρμιέντο

78` Νέμεθ αντί Σολάκη

74` Κίτρινη ο Νεμπεγλέρας

72` Ο Αναστασάκος ελίχθηκε στην περιοχή, πλάσαρε μέσα από την περιοχή και η μπάλα πήγε στο κάθετο δοκάρι του Γιακούποβιτς!

70` Ο Καμαρά, εμφανώς δυσαρεστημένος δίνει τη θέση του στον Αναστασάκο

67` O Kαμαρά μπήκε στην περιοχή από αριστερά, βρέθηκε απέναντι από τον Γιακούποβιτς, αλλά έκανε κάτι σαν... σουτ και ο γκολκίπερ του Βόλου "καθάρισε" τη φάση

65` Ο Ακόστα στη θέση του Ρόκκα

62` Kίτρινη στον Σανκαρέ

58` Ο Τάτος στη θέση του Μπρίτο

55` Ο Μαρτίν στη θέση του Μπρέσκα

51` Κίτρινη στον Ολιβέιρα

49` Φαλτσαριστή εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες από αριστερά, κοντινή προβολή του Σανκαρέ λίγο άουτ

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

45` Κίτρινη στον Άλβαρεζ

30` O Iτάνζ... κοψοχόλιασε εις διπλούν τους ανθρώπους του Ατρόμητου. Από τη μία του έφυγε η μπάλα και μπλόκαρε με τη δεύτερη και από την άλλη στραβοπάτησε πέφτοντας. Ευτυχώς, δεν έχει κάτι σοβαρό

25` Ο Μόνχε έκοψε αριστερά μέσα στην περιοχή στον Μπρέσκα, αυτός σούταρε στην κίνηση, αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ

19` Ο Μπρίτο πάτησε την μπάλα στον Καμαρά, ο τελευταίος σούταρε, αλλά ο Γιακούποβιτς απέκρουσε

15` Γέμισμα του Σανκαρέ στην περιοχή, ο Ιτάνζε έδιωξε με γροθιές, προ του Σολάκη

10` Kόρνερ του Ούμπιντες από δεξιά, κεφαλιά του Σανκαρέ από το ύψος του κόρνερ, η μπάλα ψηλά άουτ