Facebook Pixel Εννιά γκολ η Ουκρανία!
| 2013-09-06 23:09:00

Εννιά γκολ η Ουκρανία!

Πλάκα έκανε η Ουκρανία κόντρα στον Σαν Μαρίνο, το οποίο και νίκησε 9-0 στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής του όγδοου ομίλων των Προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου και έτσι έμεινε ζωντανή στη «μάχη» της δεύτερης θέσης.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 10' Ντέβιτς, ενώ στο 26ο λεπτό ήρθε το 2-0, καθώς μετά από γέμισμα, ο Κασερίντι έπιασε την πρώτη κεφαλιά κι εξ επαφής ο Σελέζνιοφ με νέα κεφαλιά πέτυχε το γκολ. Στο 32' ο Εντμάρ με σουτ από το πέναλτι, έγραψε το 3-0, ενώ το 4ο γκολ ήρθε λίγο πριν το 45' από τον Κασερίντι.

Στο 51' ο Κονοπλιάνκα πενταπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, για να κάνει το 6-0 ο Κασερίντι στο 54'. Στο 63' ο Μπεζούς έγραψε το 7-0 και στο 75' ο Φεντέτσκι διαμόρφωσε το 8-0. Στο 86ο λεπτό ο Ρακίτσκι είχε και δοκάρι και στις καθυστερήσεις ίδιος παίκτης έκανε το τελικό 9-0.

ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Πιάτοφ, Κασερίντι, Σέβτσουκ (60' Γκούσεφ), Φεντέτσκι, Ρακίτσκι, Τίμοστσουκ (60' Μπεζούς), Γιαρμολένκο (75' Κομτσενόφσκι), Κονοπλιάνκα, Εντμάρ, Σελέζνιοφ, Ντέβιτς.

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ: Φ.Βαλεντίνι, Κ.Βαλεντίνι (57' Μπολίνι), Παλάτσι, Φ.Βιταϊόλι, Γκεντζίνι, Κοπίνι (69' Μπουσκαρίνι), Κερβελίνι, Γκασπερόνι (88' Ρινάλντι), Μ.Βιταϊόλι, Σέλβα.