Facebook Pixel Βρε τη Σαχτιόρ
| 2013-10-19 16:50:00

Βρε τη Σαχτιόρ

Η Ακτόμπε μπορεί να προηγήθηκε με 2-0 αλλά η Σαχτιόρ Καραγκάντι με μια αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο πήρε την νίκη με 4-2 εκτός έδρας για την όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος του Καζακστάν.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ακτόμπε ήταν πολύ καλύτερη και κατάφερε να βάλει δυο γκολ με τον Αλζχάνοφ στο 15΄ και τον Τλευμπέρνοφ στο 23'. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σαχτιόρ ήταν καταιγιστική, τηρώντας την παράδοση, που θέλει την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League να αλλάζει πρόσωπο στο δεύτερο 45 λεπτό.

Τα γκολ: 15΄Αλζχάνοφ ΄, 23΄Τλευμπέρνοφ - 52΄Άχμεφ, 63΄Νούκιν, 68΄Βόρομπιεκ, 90+2 Ζουζουποφ

Σαχτιόρ: Ζαρούτσκι, Νούκιν, ΡακίσεΦ, Ερμέκοφ, Ντμίτρι, Αμανζόλοφ (33΄Αλεκσεβ), Ζακούποδ (34΄Αρσκένοφ), Βασιλέιφ (37΄Βορομπιέφ, 88΄Πογκιμπέλκο), Ζουσούποφ, Άχμεφ, Νουρμουκχαμέτοφ