Facebook Pixel «Πεντάστερη» η Σίτι!
| 2011-04-03 20:27:00

«Πεντάστερη» η Σίτι!

Η Μάντσεστερ Σίτι ήταν η μεγάλη κερδισμένη της 31ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, καθώς… σκόρπισε την Σάντερλαντ με 5-0 και εκμεταλλευόμενη τις «γκέλες» των Τσέλσι και Τότεναμ ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Οι «πολίτες» μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Άνταμ Τζόνσον, ενώ στο 15’ ο Τέβες με πέναλτι έκανε το 2-0. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.  Στο δεκάλεπτο όμως 63΄-73΄, η Σίτι ανέβασε ρυθμούς και με τέρματα των Σίλβα (63΄), Βιεϊρά (67΄) και Γ. Τουρέ (73΄) διαμόρφωσε το τελικό 5-0.