Facebook Pixel Καλλονή η Κομοτηνή!
| 2013-12-18 20:06:00

Καλλονή η Κομοτηνή!

Με 2-0 επικράτησε ο Πανθρακικός της ΑΕΛ Καλλονής στην Κομοτηνή! Κάσες και Χρήστου τα γκολ. Με 10 έπαιζε στο δεύτερο μέρος η ομάδας της Λέσβου, λόγω της αποβολής του Φαρία.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά αντιμετώπισαν να διασπάσουν την καλά στημένη αμυντική γραμμή της Καλλονής. Μάλιστα στο 8' ο Πανθρακικός είχε δοκάρι με τον Παπαγεωργίου καθόλη τη διάρκεια του ημιχρόνου δεν μπόρεσε να δημιουργήσει ρήγματα και να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν. Ο Πανθρακικός βρήκε τρόπο για να ανοίξει το σκορ! Στο 53', ο Κάσες βγήκε τετ α τετ με τον Σιδεράκη και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0. Στο 70' η Καλλονή έμεινε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής (με δεύτερη κίτρινη κάρτα) του Φαρία και από εκεί και πέρα τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τους ακρίτες. Έξι λεπτά αργότερα, ο Χρήστου έκανε το 2-0 και... καθάρισε τη νίκη!

Με τη νίκη που πέτυχε ο Πανθρακικός ανέβηκε στην 7η θέση (21 βαθμούς), ενώ η Καλλονή παρέμεινε στη 12η.

Πανθρακικός: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Λαδάκης, Ζος, Κάσες, Μπαϊκαρά, Τζάνη, Ντος Σάντος, Ιγκόρ.

Καλλονή: Σιδεράκης, Στρατης, Λεάντρο, Ποντάνι, Άλβες, Χωριανόπουλος, Φαρία, Λεοζίνιο, Γκαρσία, Μανούσος, Περόνε.