Facebook Pixel "Άτυχοι εμείς, τυχερός ο Παναθηναϊκός"
| 2013-12-22 23:52:00

"Άτυχοι εμείς, τυχερός ο Παναθηναϊκός"

Στον παράγοντα τύχη στάθηκε ο Ράινερ Μάουρερ μετά το τέλος του αγώνα της Λεωφόρου με τον Παναθηναϊκό αποδίδοντας εκεί την ήττα από τους «πράσινους»

«Σήμερα χάσαμε από μία μεγάλη ομάδα. Ήμασταν άτυχοι και χάσαμε. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλές θέσεις στο γήπεδο και ο Παναθηναϊκός δεν δημιούργησε πολλές φάσεις. Εμείς βάλαμε έναν πολύ ωραίο γκολ με τον Τριάδη.

Στο δεύτερο μέρος ήμασταν καλοί και με ένα τυχερό που η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι έγινε το 2-1 για τον Παναθηναϊκό. Το κλειδί για το παιχνίδι ήταν η ευκαιρία που χάσαμε με τον Σολάρι για να ισοφαρίσουμε και να πάρουμε έναν πόντο. Στα τελευταία 10 λεπτά ανοιχτήκαμε και ο Παναθηναϊκός είχε δύο ευκαιρίες, αλλά αυτό έγινε γιατί τα παίξαμε όλα για όλα».

Για τον στόχο της Ξάνθης: «Θέλουμε να σκαρφαλώσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται. Είμαστε δύο βαθμούς πίσω από τον Αστέρα Τρίπολης. Τώρα πρέπει να κοιτάξουμε το νέο χρόνο που έχουμε δύσκολο ξεκίνημα. Φυσικά ενδιαφερόμαστε για την 5η θέση αν και είναι δύσκολο να την κατακτήσουμε».