Facebook Pixel Νίκησε η Ρεάλ, αδικήθηκε η Βαλένθια
| 2013-12-23 00:48:00

Νίκησε η Ρεάλ, αδικήθηκε η Βαλένθια

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε "διά πυρός και σιδήρου" από το Μεστάγια επικρατώντας με 3-2 της Βαλένθια με γκολ του Χεσέ στο 82`. Από θέση οφσάιντ ο Ρονάλντο σημείσε το 1-2.

Η «βασίλισσα» προηγήθηκε δυο φορές, οι «νυχτερίδες» απάντησαν, όμως οι Μαδριλένοι λυτρώθηκαν με το γκολ του Γέσε οκτώ λεπτά πριν το φινάλε.

Ο Ντι Μαρία άνοιξε το σκορ στο 28', με τον Πιάτι να ισοφαρίζει στο 34'. Πέντε λεπτά πριν βγει το ημίχρονο, ο Ρονάλντο -από αντικανονική θέση- με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, όμως η Βαλένθια ισοφάρισε εκ νέου με τον Ματιέ στο 62' για να έρθει στο 82' η χρυσή αλλαγή του Αντσελότι και να χαρίσει την πέμπτη διαδοχική νίκη της Ρεάλ επί της Βαλένθια στο «Μεστάγια».