Facebook Pixel Άφησε βαθμούς στην Κομοτηνή ο Παναιτωλικός
| 2011-04-09 17:03:00

Άφησε βαθμούς στην Κομοτηνή ο Παναιτωλικός

Για τρίτη σερί αγωνιστική ο Παναιτωλικός έμεινε μακριά από τη νίκη παίρνοντας ισοπαλία 1-1 από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Football League.

Oι Αγρινιώτες… παίζουν με τη φωτιά, καθώς 4 αγωνιστικές πριν από τη λήξη του πρωταθλήματος εξακολουθούν να βρίσκονται στη 2η προνομιούχο θέση που οδηγεί στην απευθείας άνοδο στη Super League, όμως αν ο ΟΦΗ νικήσει αύριο τον Εθνικό θα βρεθεί στο -4.

Ο Πανθρακικός προηγήθηκε στο 72` με τον Αρσενίεβιτς, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ισοφάρισαν τα «καναρίνια» με τον Θεοδωρίδη, αφού στο σουτ του τελευταίου η μπάλα κόντραρε και στον Νατσούρα.

Στις καθυστερήσεις του ματς ο Παναιτωλικός είχε την ευκαιρία να «κλέψει» το ματς και να πάρει το τρίποντο αλλά το γκολ που σημείωσε ο Κούσας ακυρώθηκε σωστά ως επιθετικό φάουλ.