Facebook Pixel Πήρε φόρα για τα καλά!
| 2014-01-01 17:59:00

Πήρε φόρα για τα καλά!

Ποδαρικό για το 2014 έκανε στη Premier League η Σίτυ, η οποία πέρασε από την έδρα της Σουόνσι με 3-2 και δείχνει πως είναι σε φόρμα! Φερναντίνιο, Τουρέ και Κολάροφ τα γκολ.

Η δυνατή βροχή που έπεφτε στην Ουαλία δεν επηρέασε τους «πολίτες» για να πάρουν τους τρεις βαθμούς από την Σουόνσι, η οποία δεν κατάφερε να σταματήσει την ομάδα του Πελεγκρίνι. Το σκορ άνοιξε στο 14΄ ο Φερναντίνιο και η Σίτυ είχε τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισαν με τον Μπόνι.

Μπορεί ένα γκολ στο τέλος του ημιχρόνου να αλλάζει την ψυχολογία γι΄ αυτόν που το σημειώνει, αλλά δεν έγινε έτσι. Η Σίτυ βγήκε στην επανάληψη για να καθαρίσει το ματς και το κατάφερε με τον Τουρέ στο 58΄ να κάνει το 2-1 με προσωπική ενέργεια και 8λεπτά αργότερα ο Κολάροφ έγραφε το 3-1 κλειδώνοντας τη νίκη. Η Σουόνσι πάντως, και πάλι στις καθυστερήσεις με τον Μπόνι, μείωσε σε 3-2.