Facebook Pixel Στο 88’ εσείς; Στο 94’ ο Τότι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-04-09 23:54:00

Στο 88’ εσείς; Στο 94’ ο Τότι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο… και τέσσερα πήρε τη νίκη η Ρόμα μέσα στην έδρα της Ουντινέζε με 2-1, καθώς ο Φραντσέσκο Τότε σκόραρε στο 94’ και «απάντησε» στο γκολ των γηπεδούχων, οι οποίοι είχαν ισοφαρίσει στο 88’!

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και η αγωνία στα τελευταία λεπτά κορυφώθηκε. Η Ρόμα πήρε το προβάδισμα στο 57’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τότι, ωστόσο στην συνέχεια η Ουντινέζε πίεσε πολύ και τελικά έφτασε στην ισοφάριση στο 88’ με τον Ντι Νατάλε. Μάλιστα, στο επόμενο λεπτό έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο το τέρμα δεν μέτρησε, αφού ο Ασαμόα είχε χρησιμοποιήσει το χέρι του.

Και εκεί που όλοι πίστευαν ότι το ματς θα τέλειωνε ισόπαλο, «μίλησε» ο Φραντσέσκο Τότι. Ο αρχηγός των Ρωμαίων σκόραρε στο 94’ και χάρισε στην ομάδα ένα σημαντικό τρίποντο, με το οποίο και μείωσαν στο -3 από την πρώτη τριάδα του Καμπιονάτο.