Facebook Pixel Το σήκωσε ο ΑΠΟΕΛ!!
| 2011-04-10 19:22:00

Το σήκωσε ο ΑΠΟΕΛ!!

Με δύο γκολ του Χαραλαμπίδη, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς νίκησε 2-0 την Ομόνοια, πανηγυρίζοντας την μαθηματική κατάκτηση του 21ου του τίτλου απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο, τον οποίο κέρδισε για τρίτη φορά φέτος!

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν λοιπόν ο Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης, ο οποίος με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (41' και 45+10') οδήγησε την ομάδα του στη μεγάλη νίκη, σφραγίζοντας παράλληλα το τίτλο ενώ αύξησε την διαφορά από την Ομόνοια στο +15.

Επεισοδιακό το ντέρμπι...

Κάποιοι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ χάλασαν την ατμόσφαιρα του ντέρμπι, και με την απαράδεκτη συμπεριφορά τους προκάλεσαν τον τραυματισμό του Γιωργαλλίδη με ρίψη κροτίδων μετά την επίτευξη του πρώτου γκολ.

Ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας δεν μπόρεσε να συνεχίσει και έγινε αναγκαστική αλλαγή. Kαθυστέρηση σημειώθηκε και στην έναρξη του β' ημίχρονου λόγω ρίψης καπνογόνων και πάλι από κάποιους οπαδούς του ΑΠΟΕΛ. Να σημειωθεί, ότι κατά διάρκεια του β' ημιχρόνου έρινε ρίψη κροτίδων από κάποιους στην κερκίδα της Ομόνοιας.

Πηγή: shootandgoal.com