Facebook Pixel H Bαλένθια... ξανακύλησε
| 2014-01-11 22:34:00

H Bαλένθια... ξανακύλησε

Η Βαλένθια ηττήθηκε 2-1 από την Θέλτα για την 19η αγωνιστική της Primera Division επιστρέφοντας στα άσχημα αποτελέσματα.

Οι "νυχτερίδες" μπήκαν δυνατά σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις στα πρώτα λεπτά. Στο 23', μάλιστα, βρήκαν και γκολ με έναν ασυνήθιστο πρωταγωνιστή, τον Ντάνι Παρέχο. Ο πολύ καλός ρυθμός δεν έφερε νέα τέρματα στο 1ο ημίχρονο, με τους Γαλιθιάνους να ετοιμάζουν την αντεπίθεσή τους.

Πρωταγωνιστής ο Τσάρλες, ο οποίος κατάφερε να νικήσει τον Ντιέγο Άλβες τόσο στο 50ό όσο και στο 78ο λεπτό της συνάντησης και να φέρει τα πάνω κάτω στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, αλλά κινδύνεψαν και με 3ο τέρμα όταν μία προσπάθεια του Νολίτο στο 88' κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.