Facebook Pixel Στις… πέντε θάλασσες το υποβρύχιο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-04-11 00:02:00

Στις… πέντε θάλασσες το υποβρύχιο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Εντυπωσιακή ήταν η εμφάνιση της Βαλένθια απέναντι στην Βιγιαρεάλ, την οποία και… σκόρπισε με 5-0.

Οι «νυχτερίδες» ξεκίνησαν εντυπωσιακά στο παιχνίδι μόλις στο 13’ άνοιξαν το σκορ με τον Μάτα. Αν και σκόραραν νωρίς, το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο όμως τα γκολ έπεφταν… βροχή.

Στο 55’ ο Σολδάδο έκανε το 2-0, ο Μπανέγα στο 61’ το 3-0, ενώ ο  Μάτα στο 73’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Αυτό… προκάλεσε τον Σολδάδο, ο οποίος δύο λεπτά αργότερα έστειλε για δεύτερη φορά στο ματς στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Με τη νίκη αυτή η Βαλένθια έφτασε τους 60 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από την σημερινή της αντίπαλο.