Facebook Pixel Τριάρα στον Φωκικό (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2014-02-08 18:46:00

Τριάρα στον Φωκικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Με δύο γκολ του Τάσου Κυριάκου και ένα του αρχηγού Δημήτρη Κοτσώνη, ο Πανηλειακός κέρδισε μέσα στο "Μαρακανά" το Φωκικό με 3-1 και τρέφει ελπίδες για την "τετράδα". Δείτε τα χαϊλαϊτς!

Την υπεροχή έδειχνε να έχει στο παιχνίδι ο Πανηλειακός, με τον Φωκικό να μένει πίσω και να τον περιμένει. Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν ουσιαστικά. Στο 35’ τα πράγματα απλοποιήθηκαν, όταν κέρδισαν πέναλτι και με την εύστοχη εκτέλεση του Τάσου Κυριάκου και άνοιξαν το σκορ. Το ηθικό για την ομάδα του Νίκου Παντελή ήταν στα ύψη και μόλις δυο λεπτά μετά πέτυχε το 2-0 με κεφαλιά του Κοτσώνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φωκικός, όφειλε να αντιδράσει και η προσπάθεια του έπιασε τόπο, αφού στο 65’ ο Φλίγκος μείωσε σε 2-1. Παρόλα αυτά, η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε και αυτό γιατί ο Τάσος Κυριάκος δεν το επέτρεψε. Ο πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα με μια εκτέλεση φάουλ από τα 35 μέτρα, στο 80’ έγραψε το 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ.