Facebook Pixel «Ματσάρα» ναι, πρωτάθλημα μπα…(ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-04-20 23:52:00

«Ματσάρα» ναι, πρωτάθλημα μπα…(ΒΙΝΤΕΟ)

Ισόπαλες 3-3 αναδείχθηκαν Τότεναμ και Άρσεναλ σε εξ αναβολής αναμέτρηση της Πρέμιερ Λιγκ. Οι θεατές απόλαυσαν γκολ και θέαμα, ενώ οι «κανονιέρηδες» παρέμειναν στην δεύτερη θέση, μαζί πλέον με την Τσέλσι που νίκησε 3-1 την Μπέρμιγχαμ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε εξαιρετικά για την ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ, αφού μόλις στο 5’ ο Γουόλκοτ έκανε το 1-0. Παρόλα αυτά, η «απάντηση» των «πετεινών» ήταν άμεσα, αφού δύο λεπτά αργότερα ο Φαν ντερ Φαρτ έκανε το 1-1. Η Άρσεναλ δείχνοντας νοοτροπία νικητή όμως, δεν απογοητεύτηκε και κατάφερε στο 12’ να πάρει και πάλι προβάδισμα στο σκορ με τον Νασρί και στο 40’ με τον Φαν Πέρσι να κάνει το 1-3. Ωστόσο, η Τότεναμ πρόλαβε και πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μείωσε σε 2-3 με τον Χάντλστόουν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι δεν είχε τόσο καλό ρυθμό. Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά δεν έβρισκαν δίχτυα. Στο 70’ όμως, ο Φαν ντερ Φαρτ και πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το 3-3, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Με το αποτέλεσμα αυτό, η Άρσεναλ «ισοφάρισε» τα παιχνίδια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όμως παρέμεινε στην δεύτερη θέση και στο -6.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Τσέλσι έκανε… περίπατο κόντρα στη Μπέρμιγχαμ, την οποία και νίκησε 3-1 και έφτασε στην δεύτερη θέση την Άρσεναλ με 64 βαθμούς.