Facebook Pixel «Καθάρισε» ο Αγκουέρο!
| 2011-04-24 22:09:00

«Καθάρισε» ο Αγκουέρο!

Με τον Αγουέρο να βάζει δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε 4-1 την Λεβάντε στο «Βιθέντε Καλδερόν» και ανέβηκε στην έκτη θέση της Πριμέρα.

Ο Ελίας άνοιξε το σκορ για τους «Ροχιμπλάνκος» στο 19' με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με πέναλτι του Φελίπε Καϊσέδο στο 39'.

Στην επανάληψη όμως ανέλαβε δράση ο Αγουέρο, ο οποίος στο 50' έκανε με πολύ ωραίο σουτ το 2-1 για την ομάδα του Κίκε Φλόρες και στο 70' με πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Το τελικό 4-1 στο «Βιθέντε Καλδερόν» διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του πορτιέρο των διλοξενούμενων, Γκουστάβο Μουνούα, μετά από κεφαλιά του Ραούλ Γκαρθία από πλάγια θέση.