Facebook Pixel Θα ξεχάσουν τον Λίνο με Σπυρόπουλο;
| 2014-07-18 22:00:00

Θα ξεχάσουν τον Λίνο με Σπυρόπουλο;

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 2-1 από την Τσβόλε χωρίς να εντυπωσιάσει, όμως ο Άγγελος Αναστασιάδης κρατάει την καλή παρουσία του «Σπυρό» που σκόραρε! Η δοκιμή με τους δύο φορ...

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΠΑΟΚ στη φιλική αναμέτρηση με την Τσβόλε στην Ολλανδία, όπου οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με ένα πολύ ωραίο γκολ του Σπυρόπουλου, ο οποίος έκανε και το ντεμπούτο του για την φετινή σεζόν, αφού στα προηγούμενα ματς προετοιμασίας ήταν τραυματίας.

Η πίεση των Ολλανδών, οι δύο φορ και ο... σκόρερ

Ο ΠΑΟΚ δεν ξεκίνησε καθόλου καλά στο ματς και δείχνοντας αρκετά κουρασμένος (λογικό λόγω των προπονήσεων) στα πρώτα λεπτά ακολουθούσε το παιχνίδι της Τσβόλε. Οι Ολλανδοί απείλησαν στο 11' και στο 17', όμως και τις δύο φορές ο Γιακουμής αντέδρασε σωστά και απέκρουσε, ενώ στο 19' ήταν η σειρά του Κωνσταντινίδη να διώξει με ωραία προβολή πάνω στην γραμμή για να κρατήσει το «μηδέν». Μετά το μισάωρο πάντως ο Δικέφαλος ανέβασε ρυθμούς και σιγά – σιγά άρχισε να κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα. Μάλιστα, στο τελευταίο τέταρτο του ημιχρόνου έδειχνε να λειτουργεί καλά και το 4-4-2 με τους Αθανασιάδη – Κουλούρη στην επίθεση, ενώ στο 45' ο Μάρτεενς βρήκε πολύ ωραία μέσα στην περιοχή τον Σπυρόπουλο, αυτός πέρασε τον τερματοφύλακα και έγραψε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, οι πολλές αλλαγές του Άγγελου Αναστασιάδη μπέρδεψαν τον ΠΑΟΚ και έδωσαν... δικαιώματα στον αντίπαλο. Στο 50' η Τσβόλε ισοφάρισε σε 1-1 με τον Περέιρα να παίρνει πολύ εύκολα την κοντινή κεφαλιά, ενώ στο 68' ο Ντροστ με κοντινό σουτ, μετά από εκτέλεση φάουλ που σταμάτησε στο δοκάρι, έκανε το 2-1. Η άμυνα του Δικεφάλου στο δεύτερο ημίχρονο αντιμετώπιζε πολλά προβλήματα, ενώ δεν υπήρχε και ανάπτυξη...

11άδα πρώτου ημιχρόνου: Γιακουμής, Κωνσταντινίδης, Σπυρόπουλος, Βίτορ, Κατσικάς, Κάτσε, Σαββίδης, Μάρτενς, Γκολάσα, Κουλούρης και Αθανασιάδης

11άδα δεύτέρου ημιχρόνου: Μελίσσας, Κιόσε, Μαντούρο, Ρατς, Ποζατζίδης, Τζανδάρης, Παναγιωτούδης, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Πόζογλου, Πόποβιτς