Facebook Pixel Έχασε η Ζίμπρου
| 2014-08-16 21:08:00

Έχασε η Ζίμπρου

Ο Κώστας Λαγωνίδης ήταν σήμερα στη Μολδαβία και είχε την Ζίμπρου να κάνει την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, στο τελευταίο της παιχνίδι πριν τον πρώτο αγώνα των πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ με τον ΠΑΟΚ. Η Ζίμπρου ηττήθηκε με 2-1 από την Τιρασπόλ.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ ήταν μέχρι και πριν λίγο η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα Μολδαβίας που δεν είχε καμία απώλεια. Δεν είχε χάσει ούτε βαθμό, αλλά ήρθαν όλα μαζεμένα, καθώς γνώρισε την πρώτη της ήττα, χάνοντας με 2-1 από την Τιρασπόλ, που έκανε μάλιστα και την ανατροπή, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Η Ζίμπρου προηγήθηκε στο 38ο λεπτό με τον Αμανί, αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ισοφάρισε σε 1-1 για την Τιρασπόλ ο Μπίρνταν και στο 76ο λεπτό ο Οβσεανίκοφ πέτυχε το γκολ που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους και έκρινε το τελικό αποτέλεσμα.

Η σύνθεση της Ζίμπρου:  Ρούσου, Μπουργκίου, Ερχάν, Άντον (46΄ Κλίμοβιτς), Ποτιρνίτσε, Ντέντοφ, Πάβλιουτσεκ, Αμανί (80΄ Πασένκο), Βρεμέα, Αλεξέεφ (46΄ Γκρόσου) και Σπατάρου.