Facebook Pixel Γύρω – γύρω όλοι στο κέντρο και στην μέση ο Κάκος ως τώρα…
| 2011-04-30 21:29:00

Γύρω – γύρω όλοι στο κέντρο και στην μέση ο Κάκος ως τώρα…

Α’ ημίχρονο, αρνητικό! Δυστυχώς, ο τελικός κυπέλλου στο α’ μέρος είναι ασορτί με όλα όσα γίνανε πριν την έναρξη του αγώνα. Ένα παιχνίδι μέτριο, δίχως φάσεις, σκληρό, με πολλά φάουλ, με διαμαρτυρίες στον διαιτητή και με γκολ οφσάιντ. Στο οποίο γκολ, όπως γράψαμε, μπούκαρε μέσα κι όλο σχεδόν το γήπεδο…

Η ΑΕΚ έκανε όλη κι όλη μια φάση όταν βρέθηκε μόνος του ο Μπάχα, ο Ατρόμητος δεν έκανε απολύτως τίποτα κι έτσι επί 45 λεπτά βλέπουμε γύρω – γύρω όλοι στην σέντρα και στην μέση ο Κάκος.

Ο Σκόκο έκανε τη σέντρα για να γίνει το 1-0, αλλά μετά αποχώρησε τραυματίας κι έτσι η ΑΕΚ έχασε τον πιο ποιοτικό της παίκτη. Όχι, πάντως, ότι είχε κάνει και τίποτα φοβερό μέχρι εκείνη τη στιγμή. Ευτυχώς, όμως, υπάρχει ο ακούραστος Γεωργέας που κάνει συνέχεια κούρσες από δεξιά και είναι μέχρι τώρα ο κορυφαίος του γηπέδου.

Ο Ατρόμητος λίγα πράγματα. Δεν πατάει αντίπαλη περιοχή, κάνει αρκετά λάθη στα μετόπισθεν και γενικά δεν πείθει ως τώρα. Για να δούμε αν θα αλλάξει τίποτα ο Δώνης στην ανάπαυλα.