Facebook Pixel «Λύτρωση» στο 89’ για Τσέλσι! (BINTEO)
| 2011-04-30 21:28:00

«Λύτρωση» στο 89’ για Τσέλσι! (BINTEO)

Με γκολ του Καλού ένα λεπτό πριν το 90’ η Τσέλσι νίκησε 2-1 την Τότεναμ και παρέμεινε στο… κυνήγι της πρωτοπόρου Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι «πετεινοί» ξεκίνησαν ιδανικά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 19’ με ένα υπέροχο γκολ του Σάντρο. Ωστόσο, οι «μπλε» ισοφάρισαν σε 1-1 στο 45’ με τον Λάμπαρντ, ο οποίος οφείλει ένα τεράστιο… ευχαριστώ στον Γκόμεζ, που έκανε άλλο ένα τραγικό λάθος, καθώς έχασε τη μπάλα μέσα από την χέρια του.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τσέλσι πίεσε για τη νίκη και τελικά στο 89’ ο Καλού έκανε το 2-1 και έφερε τους Λονδρέζους στο -3 από την Γιουνάιτεντ, με ένα παιχνίδι όμως περισσότερο.