Facebook Pixel Με 4άρα, 3η η Μπάγερν
| 2011-04-30 21:37:00

Με 4άρα, 3η η Μπάγερν

Η Μπάγερν νίκησε 4-1 τη Σάλκε και εκμεταλλευόμενη την ήττα του Ανόβερου από την Γκλάντμπαχ σκαρφάλωσε στην 3η θέση, που οδηγεί στο Champions League της σεζόν. Σε όλο το ματς αγωνίστηκε για τους φιλοξενούμενους ο Κυριάκος Παπαδόπουλος.

Ο Ρόμπεν στο 6` έκανε το 1-0 για τους Βαυαρούς, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μπαντστούμπερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

Η Μπάγερν πάντως δεν... μάσησε καθώς στο 13 `ο Μίλερ σημείωσε το 2-1 και στο 19` ο Μάριο Γκόμες έγραψε το 3-1!

Εξι λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90` ο Μίλερ με δεύτερο προσωπικό τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής:
Παρασκευή (29/04)

Καϊζερσλάουτερν - Ζανκτ Πάουλι: 2-0 (29` Τίφερτ, 68` Αμπελ)
Βέρντερ Βρέμης - Βόλφσμπουργκ: 0-1 (22` Ρίτερ)

Σάββατο (30/04)
Χόφενχαϊμ - Στουτγκάρδη: 1-2 (14` Μλάπα - 63` Κακάου, 68`πέν. Κουζμάνοβιτς)
Μπορούσια Ντόρτμουντ - Νυρεμβέργη: 2-0 (32` Μπάριος, 43` Λεβαντόφσκι)
Κολονία - Μπάγερ Λεβερκούζεν: 2-0 (67`, 82` Νοβάκοβιτς)
Μάιντς - Αϊντραχτ Φρανκφούρτης: 3-0 (26` Ιβανσιτς, 38`, 44` Σότο)
Αμβούργο - Φράιμπουργκ: 0-2 (16`, 88` Σισέ)
Ανόβερο - Γκλάντμπαχ: 0-1 (76` Ράους)
Μπάγερν Μονάχου - Σάλκε: 4-1 (6` Ρόμπεν, 13`, 84` Μίλερ, 19` Γκόμεζ - 7`αυτ. Μπαντστούμπερ)