Facebook Pixel «Πού είναι κόκκινη; Ο αέρας τον έριξε...»
| 2014-09-14 22:53:00

«Πού είναι κόκκινη; Ο αέρας τον έριξε...»

Ο Γιάννης Ματζουράκης μίλησε για την κόκκινη που ζητάει ο Παναθηναϊκός στο πορτιέρο της Καλλονής για μαρκάρισμα στον Κλωναρίδη: «Μετά από 2 ώρες έπεσε»!

Παράπονα για την διαιτησία του Τριτσώνη εξέφρασε ο Γιάννης Ματζουράκης μετά τη νίκη της Καλλονής με 1-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό, ενώ απάντησε και στις «φωνές» των πρασίνων που ζήτησαν κόκκινη κάρτα σε μακράρισμα του Χογκ στον Κλωναρίδη στο 9ο λεπτό.

Ο Ματζουράκης τόνισε πως οι παίκτες του τον ενημέρωσαν πως δεν υπήρξε φάουλ, ενώ βλέποντας το ριπλέι στη
Nova, σχολίασε πως ο Κλωναρίδης πέφτει από τον αέρα!

«
Ο παίκτης μου είπε δεν τον ακούμπησε. Ο Παναθηναϊκός διαμαρτυρήθηκε για μία φάση και από εκεί και πέρα τα πήρε όλα από τον διαιτητή. Έγειρε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, έγειρε και ο Τριτσώνης», ανέφερε ο κόουτς της Καλλονής.

Ενώ στην συνέχεια, βλέποντας σε ριπλέι την επίμαχη φάση, τόνισε: «Πού είναι; Ο Αέρας τον κατεβάζει κάτω. Μετά από δύο ώρες έπεσε κάτω!»