Facebook Pixel Δεν σε χάλασε Μουρίνιο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-08-08 21:44:00

Δεν σε χάλασε Μουρίνιο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μήπως φέτος δεν είναι η χρονιά της Τσέλσι; Γκέλα με το... καλημέρα για τους πρωταθλητές Αγγλίας!

Με το... αριστερό ξεκίνησε στο νέο πρωτάθλημα της
Premier League η Τσέλσι, καθώς παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο την Σουόνσι, που είχε κορυφαίο τον Μπαφεντιμπί Γκομίς για το τελικό 2-2.

Οι Λονδρέζοι προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό με τον Όσκαρ, ο Αγιού ισοφάρισε στο 29', ωστόσο με αυτογκόλ στο επόμενο λεπτό η Τσέλσι πήρε και πάλι προβάδισμα. Στο 55' ωστόσο ο Γκομίς κέρδισε το πέναλτι και την αποβολή του Κουρτουά και έγραψε το τελικό 2-2.

ΤΣΕΛΣΙ: Κουρτουά, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Μάτιτς, Φάμπρεγκας (76' Ζουμά), Γουίλιαν (84' Φαλκάο), Αζάρ, Οσκάρ (54' Μπέγκοβιτς), Κόστα.

ΣΟΥΟΝΣΙ: Φαμπιάνσκι, Νόουτον, Φερνάντες, Γουίλιαμς, Τέιλορ, Σέλβι, Κι (42' Κορκ), Αγιού, Μοντέρο (71' Ράουτλετζ), Σίγκουρτσον, Γκομίς (79' Έντερ).