Facebook Pixel Λούκας... λαμπρός την οδηγεί! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-09-27 21:17:00

Λούκας... λαμπρός την οδηγεί! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ σημείωσε δυο γκολ στο 3-0 της Λα Κορούνια επί της Εσπανιόλ (έφτασε τα 4 σε 6 αγωνιστικές)! Δείτε τα γκολ!

Η αρχή έγινε στο 14' κι οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ έπειτα από αυτογκόλ του Γκονζάλεθ, για να έρθει ο Λούκας και με ωραία κίνηση κι ιδανικό τελείωμα να «γράψει» στο 27ο λεπτό το 2-0. Οι Καταλανοί θα μπορούσαν να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-1, ωστόσο το σουτ του Ντιόπ βρήκε στο δοκάρι!

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο άλλοτε άσος του «δικεφάλου του Βορρά» πήρε και πάλι το «όπλο» του, για να σημειώσει το 3-0 με το τέταρτο γκολ του στην Primera Division. Ο Ριέρα σημάδεψε το δοκάρι στο 64', η Εσπανιόλ έμεινε με δέκα παίκτες στο 79' (αποβολή του Ντιόπ) και κάπως έτσι η Ντεπόρ έφτασε στην τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, η οποία την έφερε στην 6η θέση.