Facebook Pixel Ασταμάτητη η ΑΕΛ, πήρε και το ντέρμπι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-11-01 21:50:00

Ασταμάτητη η ΑΕΛ, πήρε και το ντέρμπι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια ακόμα μεγάλγη νίκη πανηγύρισε η ΑΕΛ, η οποία επικράτησε 1-0 του Ολυμπιακού Βόλου στη Λάρισα και παραμένει αήττητη μετά από έξι παιχνίδια στη Football League.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με προβολή ο Γιοβάνοβιτς, μετά από εκτέλεση κόρνερ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Η ένταση δεν έλειψε απ’ το ντέρμπι. Ένα μαρκάρισμα του Γιοβάνοβιτς δημιούργησε αναστάτωση, με την ένταση να μεταφέρεται και στις εξέδρες, απ’ όπου εκτοξεύτηκαν φωτοβολίδες μπροστά στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Ο διαιτητής διέκοψε για λίγα λεπτά το ματς, προειδοποιώντας πως σε νέα έκτροπα θα διακοπεί οριστικά το παιχνίδι, όμως το παιχνίδι ολοκληρώθηκε κανονικά.