Facebook Pixel Το "κόλλησε" ο Ντοσεβί! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-12-13 20:55:00

Το "κόλλησε" ο Ντοσεβί! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον Ματιέ Ντοσεβί να πιάνει πολύ καλή απόδοση και να σκοράρει η Σταντάρ Λιέγης νίκησε 2-0  στο ντέρμπι την Κλαμπ Μπριζ και της έκοψε τη φόρα που είχε αποκτήσει με τις έξι σερί νίκες στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και διευκολύνθηκαν ακόμη περισσότερο όταν η ομάδα της Φλάνδρας έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπολινγκόλι-Μπόμπο στις αρχές της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 49'. Δυο λεπτά αργότερα ο Βαν Ντάμε σκόραρε και όλα έγιναν πιο εύκολα.

Ο Ντοσεβί (ο άλλος "ερυθρόλευκος", Σαμπού Γιαταμπαρέ αγωνίστηκε σε όλο το ματς και ήταν θετικός) που ήταν ο παίκτης που... κέρδισε την κόκκινη κάρτα και είχε εντυπωσιακή παρουσία σε όλο το ματς, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.