Facebook Pixel Πιο... πονηροί οι "χωριάτες" απ' τις "αλεπούδες"! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-01-16 22:29:00

Πιο... πονηροί οι "χωριάτες" απ' τις "αλεπούδες"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ουραγός Άστον Βίλα αποδείχθηκε πολύ σκληρό καρύδι για την Λέστερ, καταφέρνοντας να αποσπάσει ισοπαλία (1-1) από το "τρένο" του Κλαούντιο Ρανιέρι.

Η Λέστερ θα μπορούσε να καθαρίσει την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο, όμως ο Μάχρεζ δεν μπόρεσε να ευστοχήσει στο πέναλτι στο 33', όπου θα γινόταν το 0-2.

Στο 28' ο Οκαζάκι είχε βάλει μπροστά τις "αλεπούδες", ωστόσο η ψυχωμένη Βίλα που ψάχνει παντού βαθμούς, αφού βρίσκεται στην τελευταία θέση, έπαιξε καλύτερα στην επανάληψη και με ένα γκολ του Γκεστέντ στο 75' κατάφερε να πάρει πολύ σημαντικό βαθμό.

Παρά την ισοπαλία η Λέστερ παραμένει πρώτη με 44 βαθμούς, έναν παραπάνω από Σίτι και Άρσεναλ, αλλά με τους "κανονιέρηδες" να έχουν ένα ματς λιγότερο.