Facebook Pixel Ο Ολυμπιακός δεν της έκανε ευκαιρία και η Σέλτικ της έβαλε πεντάρα! (vids)
| 2016-08-17 23:48:00

Ο Ολυμπιακός δεν της έκανε ευκαιρία και η Σέλτικ της έβαλε πεντάρα! (vids)

Αν και ανησύχησε για λίγα λεπτά η Σέλτικ έκανε πάρτι απέναντι στην Χάποελ Μπερ Σέβα, που απέκλεισε τον Ολυμπιακό, επικρατώντας με 5-2 με την πρόκριση να μοιάζει σίγουρη! Ισοπαλία στο Πόρτο-Ρόμα, μεγάλο διπλό μέσα στην Βιγιαρεάλ η Μονακό.

Η Σέλτικ έδειξε στον Ολυμπιακό πώς γίνεται η... δουλειά, αφού φιλοδώρησε με πέντε γκολ την Χάποελ Μπερ Σέβα, στην οποία οι Ερυθρόλευκοι δεν έβαλαν ούτε ένα!

Οι "καθολικοί" έκαναν ό, τι ήθελαν στο πρώτο ημίχρονο, όπου προηγήθηκαν με 3-0, με δύο τέρματα του Γκρίφιθς και ένα του Ρόγκιτς, αλλά οι Ισραηλινοί μείωσαν σε 3-2 με τους Μαρανχάο και Μέλικσον. Όμως οι γηπεδούχοι είχαν την απάντηση!

Άλλο ένα γκολ του Γκρίφιθς και ένα του Ντεμπελέ διαμόρφωσαν το τελικό 5-2 και πλέον πρεπεί να γίνουν πράγματα και θαύματα για να μην περάσει στους ομίλους η σκωτσέζικη ομάδα.

Στο μεγάλο ντέρμπι της ημέρας, Πόρτο και Ρόμα έμειναν στο 1-1, με τους Ρωμαίους να προηγούνται με αυτογκόλ του Μοντέιρο (21') και τους "δράκους" να ισοφαρίζουν με πέναλτι του Σίλβα στο 61', μην μπορώντας να φτάσουν στη νίκη, αν και έπαιζαν με παίκτη παραπάνω από το 41' (αποβολή Βερμάελεν).

Στην Ισπανία η Μονακό πανηγύρισε τεράστιο διπλό επί της Βιγιαρεάλ με 1-2, ενώ ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης πήραν οι Λουντογκόρετς και Λέγκια Βαρσοβίας που επικράτησαν με 2-0 των Πλζεν (εντός) και Ντάνταλκ (εκτός), αντίστοιχα.