Facebook Pixel H ανατροπή της χρονιας: Από 4-1 σε 4-4! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-09-11 21:33:00

H ανατροπή της χρονιας: Από 4-1 σε 4-4! (ΒΙΝΤΕΟ)

H ανατροπή της χρονιας:  Από 4-1 σε 4-4! (ΒΙΝΤΕΟ)

Απίστευτη ισοπαλία για τη Χόφενχαϊμ, η οποία βρέθηκε να χάνει με 4-1 λιγότερο από 20 λεπτά πριν τη λήξη!

Ένα ποδοσφαιρικό... θαύμα πέτυχε απόψε η Χόφενχαϊμ, η οποία παρά το γεγονός ότι έχανε με 4-1 μέχρι το 71ο λεπτό, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 4-4 "κλέβοντας" τον βαθμό της ισοπαλίας!

Πρωταγωνιστής για την Μάιντζ ήταν ο, γνωστός μας από τα ελληνικά γήπεδα, Πάμπλο Ντε Μπλάσις που πέτυχε δυο γκολ στο 3' και στο 23, με τον Βάγκνερ να δίνει προβάδισμα τριών γκολ στην ομάδα του στο 27'.

Ο Βάγκνερ μείωσε για τη Χόφενχαϊμ στο 39, ωστόσο οι γηπεδούχοι έδειξαν να "καθαρίζουν" το παιχνίδι με το γκολ του Οζτουνάλι στο 43'

Παρ' όλα αυτά, στο 71' ξεκίνησε η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων. Ο Ουτ έδωσε το συνθημα με δυο γκολ σε ισάριθμα λεπτά για να ισοφαρίσει στο 84' ο Σάλαι χαρίζοντας στη Χόφενχαϊμ έναν ανέλπιστο βαθμό!