Facebook Pixel Και "x" και με... σπρώξιμο η Μπαρτσελόνα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-11-28 00:36:00

Και "x" και με... σπρώξιμο η Μπαρτσελόνα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε δυο δοκάρια με τον Βέλα, δεν της μέτρησε κανονικό γκολ του Χουάνμι ως οφσάιντ, με αποτέλεσμα οι "μπλαουγκράνα" να γλυτώσουν την ήττα και να φύγουν με το 1-1 από το "Ανοέτα"

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο κι αν υπήρχε ένας λόγος που δεν προηγήθηκε από το πρώτο ημίχρονο, αυτός ήταν η έλλειψη θάρρους. Η δικαιοσύνη αποδόθηκε στο 53ο λεπτό, όταν ο Κάρλος Βέλα τρύπησε για πολλοστή φορά την άμυνα της Μπαρτσελόνα και ο Ουίλιαμ Ζοσέ παίρνοντας το ριμπάουντ από την απόκρουση του Τερ-Στένγκεν έκανε το 1-0.

Το γκολ ξύπνησε την Μπαρτσελόνα που βγήκε όλη μπροστά και είναι αλήθεια πως έκανε ένα κυριαρχικό τέταρτο. Εκεί βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Μέσι (59’), εκεί έκανε δύο - τρεις σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα.

Στο τέλος όμως ήρθε ξανά η πλημμύρα. Η Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε δύο δοκάρια με τον Κάρλος Βέλα (76’, 83’) με τον βοηθό στην πρώτη περίπτωση να ακυρώνει -ως οφσάιντ- καθαρό γκολ του Χουάνμι και το 1-1 να μένει ως το τέλος.