Facebook Pixel Λέτε να κληρωθεί με Ολυμπιακό ο Καρέλης;
| 2016-12-09 16:48:00

Λέτε να κληρωθεί με Ολυμπιακό ο Καρέλης;

Στο εξ αναβολής ματς για το Europa League, που δεν έγινε χτες λόγω ομιχλης, η Γκενκ του Έλληνα φορ νίκησε 2-0 εκτός έδρας τη Σασουόλο και είναι στους πιθανούς αντιπάλους των πρωταθλητών

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να μην έχουν πολλές ευκαιρίες μπροστά στις εστίες. Καλύτερη στιγμή στο α' μέρος για την Γκενκ, όταν στο 22ο λεπτό ο Σάματα κατάφερε να στείλει άουτ τη μπάλα από πλεονεκτική θέση. Το δεύτερο μέρος, ωστόσο, διέφερε κατά πολύ με το πρώτο.

Οι Βέλγοι πήραν τα ηνία του αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 58ο λεπτό με πλασέ του Χέινεν, ενώ στο 80ο λεπτό ο Τροσάρντ μετά από ασίστ του Καρέλη έγραψε το 2-0!

Ο Νίκος Καρέλης αγωνίστηκε για 93 λεπτά, όταν και αντικαταστάθηκε από τον Σαμπάκ!

Κάπως έτσι, η Γκενκ πήρε την πρώτη θέση του 6ου ομίλου και άφησε στην δεύτερη την Αθλέτικ Μπιλμπάο του Ερνέστο Βαλβέρδε, η οποία με τη σειρά της δεν μπορεί να κληρωθεί με τις δύο ελληνικές ομάδες, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό!