Facebook Pixel Ματσάρα το Superclasico - Άλωσε το "Μονουμεντάλ" η Μπόκα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-12-12 01:06:00

Ματσάρα το Superclasico - Άλωσε το "Μονουμεντάλ" η Μπόκα! (ΒΙΝΤΕΟ)

H Μπόκα Τζούνιορς ήταν η μεγάλη νικήτρια του κορυφαίου ντέρμπι παγκοσμίως καθώς νίκησε με 4-2 στην έδρα της Ρίβερ Πλέιτ και μάλιστα με ανατροπή! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κάρλος Τέβεζ με δυο γκολ και μια ασίστ.

Θρίαμβος για τη Μπόκα Τζούνιορς, η οποία έφυγε νικήτρια από το «Μονουμεντάλ», έδρα της μισητής Ρίβερ Πλέιτ, σε ένα παιχνίδι που σημειώθηκαν δυο ανατροπές στο σκορ!

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με πλασέ του Μπόου έπειτα από ασίστ του Τέβεζ στο 14’. Η Ρίβερ δεν πτοήθηκε αφού κατάφερε να γυρίσει το ματς πριν τη λήξη του ημιχρόνου με σουτ του Ντριούσι στην κίνηση στο 34’ και κεφαλιά του Αλάριο στο 40’.

Ωστόσο, στη συνέχεια «μίλησε» η κλάση του Κάρλος Τέβεζ. Ο «Καρλίτος» εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ και ισοφάρισε σε κενό τέρμα στο 62’ και έδωσε το προβάδισμα στη Μπόκα με εκπληκτικό σουτ στην κίνηση στο 81’! Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Σεντούριον στις καθυστερήσεις γράφοντας το τελικό 4-2.

Έτσι, η Μπόκα ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας αφήνοντας τη Ρίβερ στη 10η θέση.