Facebook Pixel Το "κίτρινο υποβρύχιο" βύθισε κι άλλο την Ατλέτικο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-12-13 00:43:00

Το "κίτρινο υποβρύχιο" βύθισε κι άλλο την Ατλέτικο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Βιγιαρεάλ "τορπίλισε" την ομάδα του Σιμεόνε νικώντας την με 3-0 και αφήνοντάς την στο -12 από την κορυφή!

Αν κάποιος φίλαθλος της Ατλέτικο πίστευε ακόμα πως η ομάδα του μπορούσε να διεκδικήσει το πρωτάθλημα, μάλλον άλλαξε γνώμη απόψε.

Οι Μαδριλένοι ηττήθηκαν με 3-0 στην έδρα της Βιγιαρεάλ και έμειναν στην 6η θέση με 12 πόντους διαφορά από την πρωτοπόρο Ρεάλ. Αντιθέτως, η Βιγιαρεάλ ξεπέρασε κατά έναν βαθμό την αποψινή της αντίπαλο και φιγουράρει στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με δυο γκολ, στα οποία φέρει ευθύνη η οπισθοφυλακή της Ατλέτικο. Στο 28’ οι Τιάγκο και Γοδίν δεν συνεννοήθηκαν καλά και έχασαν την μπάλα έξω από την περιοχή τους με τον Τριγκέρος να γίνεται αποδέκτης και να πλασάρει τον Όμπλακ. Στο 38’, ο Σλοβένος γκολκίπερ δεν απομάκρυνε σωστά και έστειλε την μπάλα στα πόδια του Ντος Σάντος, ο οποίος σκόραρε από κοντά στο κενό τέρμα. To… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σοριάνο που διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις.