Facebook Pixel ΜΥΘΙΚΗ κόκκινη Πετρόπουλου στο ντέρμπι με Άρη – Δείτε τι έκανε στον επόπτη (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-02-12 23:00:00

Δεν περιμέναμε τέτοια αντίδραση από έναν ποδοσφαιριστή που έχει παίξει μέχρι και Τσάμπιονς Λιγκ. Απαράδεκτο, ακόμα και αν βρισκόμασταν στο 94ο λεπτό…

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, Απόλλων και Άρης ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 στο ντέρμπι της Football League στην Ριζούπολη.

Οι Κίτρινοι προηγήθηκαν 0-2, όμως μετά την αποβολή του Ντούνη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να το γυρίσουν, ισοφάρισαν σε 2-2 με γκολ στο 91’ και έτρεξαν στα τελευταία λεπτά να… κλέψουν ακόμα και τη νίκη.

Μάλιστα, έχασαν και μία καλή ευκαιρία, ενώ στο 94’ ο Πετρόπουλος όντας τουλάχιστον δύο μέτρα οφσάιντ, προσπάθησε με κεφαλιά να σκοράρει για το 3-0. Ο επόπτης όμως είχε σηκώσει τη σημαία του και η φάση σταμάτησε, κάτι που δεν άρεσε στον πρώην επιθετικό του Παναθηναϊκού.

Ο Έλληνας στράικερ λοιπόν, πρώτα τράβηξε τα μαλλιά του και στη συνέχεια μούντζωσε και με τα δύο χέρια του τον επόπτη, με συνέπεια να δει και την κόκκινη κάρτα!