Facebook Pixel Τι ματς κι αυτό, τι γκολάρες! Επική ανατροπή για Ατλέτικο μέσα σε ένα λεπτό! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-02-13 00:43:00

Τι ματς κι αυτό, τι γκολάρες! Επική ανατροπή για Ατλέτικο μέσα σε ένα λεπτό!  (ΒΙΝΤΕΟ)

Απίθανα πράγματα στην Ισπανία, όπου η Ατλέτικο βρέθηκε να χάνει με 1-2 από την Θέλτα μέχρι το 87', αλλά μέσα σε ένα λεπτό σημείωσε δύο γκολ και πήρε την τεράστια νίκη με 3-2!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την Θέλτα, αφού μόλις στο 5' ο Γκαμπράλ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βίγκο. Κι όμως η Ατλέτικο απάντησε άμεσα και έφερε το ματς στα ίσα με ασύλληπτη γκολάρα του Τόρες στο 11'.

Παρόλα αυτά, όλα τα αδιανόητα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 78' ο Γκουιντέτι έβαλε ξανά μπροστά την Θέλτα, αλλά οι "ροχιμπλάνκος" το πάλεψαν και δικαιώθηκαν.

Στο 87' ο Καράσκο έκανε το 2-2 και ένα λεπτό μετά ο Γκριεζμάν ολοκλήρωσε την εκπληκτική ανατροπή για την Ατλέτικο.