Facebook Pixel Λέει… ψέματα το σκορ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-01-14 02:03:00

Λέει… ψέματα το σκορ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 3-1 για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας της Ατλέτικο Μαδρίτης, ωστόσο το σκορ δεν αποτυπώνει την πραγματική εικόνα του ματς. Ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι και οι «ροχιμπλάνκος» μάλλον άξιζαν και κάτι παραπάνω, κυρίως, με την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου.

Μάλιστα, η Ατλέτικο ευτύχησε να ανοίξει το σκορ νωρίς με το τέρμα του Φορλάν στο 7’, ωστόσο η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε άμεσα. Ο Ράμος στο 14’ με δυνατή κεφαλιά έκανε το 1-1 και έφερε το ματς στα ίσια. Για τα υπόλοιπα 30 λεπτά του πρώτου μέρους, η Ρεάλ έπαιζε τους φιλοξενούμενους στο… μισό γήπεδο, έχασε πολλές ευκαιρίες, ωστόσο γκολ δεν έβαλε.

Με το ίδιο τρόπο ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο και στο 61’ ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε το 2-1. Από εκεί και έπειτα όμως η Ατλέτικο ανέβασε στροφές, έψαξε την ισοφάριση, ωστόσο δεν μπόρεσε να σκοράρει. Τελικά, στο 90’ μετά από λάθος της άμυνας, ο Οζίλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά και διαμόρφωσε το τελικό 3-1, το οποίο και δίνει σημαντικό προβάδισμα στους «Μερένχες» για πρόκριση στην επόμενη φάση.