Facebook Pixel Με ανατροπή για... άνοδο η Λαμία!
| 2017-03-25 18:37:00

Με ανατροπή για... άνοδο η Λαμία!

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ η Λαμία έκανε την ολική ανατροπή, νίκησε με 2-1 τα Χανιά και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από τα Τρίκαλα.

Ο Σταματής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο ματς για λογαριασμό των Χανίων, στο 20ο λεπτό, ωστόσο η Λαμία απάντησε άμεσα, φέρνοντας την αναμέτρηση σε ισορροπία με πέναλτι του Βασιλόγιαννη στο 26'.

Η χρυσή αλλαγή του Μπάμπη Τεννέ, Δημήτρης Φερφελής, χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να βρει δίχτυα, αφού στο 50' έπιασε την κεφαλιά νικώντας τον Γεωργίου και διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Με αυτό το τρίποντο οι Λαμιώτες επέστρεψαν στις νίκες μετά την ήττα από τα Τρίκαλα, πιάνοντας τον Απόλλωνα στην κορυφή, που όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο.