Facebook Pixel Το πέναλτι που κέρδισε ο Πλατανιάς για το 0-1! Καρέ - Καρέ το χέρι του Φιγκέιρας (ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-04-01 20:33:00

Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ στο 45’ στο «Καραϊσκάκης» με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανούσου, στο οποίο υπέπεσε ο Πορτογάλος αμυντικός του Ολυμπιακού.

Ιδανικά για τον Πλατανιά και με… μουρμούρες για τον Ολυμπιακό έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο Φάληρο.

Συγκεκριμένα, στο 43ο λεπτό ο Γιακουμάκης προσπάθησε να σουτάρει εντός περιοχής, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Φιγκέιρας και παρότι αρχικά ο Ζαχαριάδης έδειξε κόρνερ, η απόφαση σωστά άλλαξε και έγινε πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μανούσος, «ψάρωσε» τον Καπίνο και έκανε το 0-1!

Δείτε την φάση σε ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ και στις φωτογραφίες παρακάτω την παράβαση του Φιγκέιρας, ο οποίος χωρίς λόγο διαμαρτυρήθηκε…