Facebook Pixel Μια λαμπάδα στον Μπαμπακάρ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-04-09 16:23:00

Μια λαμπάδα στον Μπαμπακάρ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με γκολ του Σενεγελέζου φορ στο τέλος, η Φιορεντίνα έσωσε τον βαθμό κόντρα στη Σαμπντόρια, με το 2-2 στη Γένοβα. "Ζωντανοί" για Ευρώπη οι "βιόλα"

Ο Μπρούνο Φερνάντες με ένα εκπληκτικό βολέ άνοιξε από νωρίς το σκορ για τη Σαμπντόρια (5’, 1-0), με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το παιχνίδι.

Στο 200ό του γκολ στη Serie A, ο Γκονσάλο Ροντρίγκες ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, όμως ένα λάθος του Ταταρουσάνου σε εύκολο σουτ του Ρίκι Άλβαρες έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Τζιαμπάολο (71’, 2-1).

Η Φιορεντίνα τα έπαιξε όλα για όλα στα τελευταία λεπτά, πίεσε πολύ και τουλάχιστον κατάφερε να μη χάσει. Ο Μπαμπακάρ με ένα υπέροχο πλασέ ισοφάρισε σε 2-2 ένα λεπτό πριν από τη λήξη και οι «βιόλα» μείωσαν στο -7 την απόσταση από την πέμπτη θέση.