Facebook Pixel Πρώτα ξύλο και μετά ανατροπή... δώρο για τη Λιόν! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-04-14 00:46:00

Πρώτα ξύλο και μετά ανατροπή... δώρο για τη Λιόν! (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με μια ώρα καθυστέρηση εξαιτίας σοβαρών επεισοδίων, η Λιόν νίκησε τη Μπεσίκτας (2-1) γυρνώντας από το εις βάρος της 1-0 με δυο γκολ μέσα σε τρία λεπτά!

Το παιχνίδι της Λιόν με τη Μπεσίκτας ξεκίνησε με μεγάλη καθυστέρηση λόγω πολύ σοβαρών επεισοδίων μεταξύ των οπαδών των δυο ομάδων μέσα και έξω από το γήπεδο (Δείτε ΕΔΩ τα επεισόδια).

Στα αγωνιστικά της αναμέτρησης, η Μπεσίκτας ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς με τον Μπάμπελ, με τη Λιόν να πιέζει ασφυκτικά, να χάνει ευκαιρίες, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει.

Η λύση δόθηκε στο 83' με τον Τολισό να ισοφαρίζει και δυο λεπτά αργότερα ήρθε η... αυτοκτονία για τη Μπεσίκτας. Ο τερματοφύλακας των Τούρκων, Φάμπρι, έκανε απίσετυτο λάθος χάνοντας την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Μορέλ του την έκλεψε και έκανε το 2-1 σε κενό τέρμα, δίνοντας προβάδισμα στους Γάλλους ενόψει του επαναληπτικού της Κωνσταντινούπολης!