Facebook Pixel Ακόμα... σκοράρουν στη Φλωρεντία, 5-4 η Φιορεντίνα την Ίντερ!
| 2017-04-22 23:47:00

Ακόμα... σκοράρουν στη Φλωρεντία, 5-4 η Φιορεντίνα την Ίντερ!

Τρελό ματς για την 33η αγωνιστική της Serie A, με Φιορεντίνα και Ίντερ να πετυχαίνουν 9 γκολ!

Εντυπωσιακό ματς έγινε στη Φλωρεντία, με την Φιορεντίνα να φεύγει νικήτρια με 5-4 επί της Ίντερ.

Ο Βεσίνο στο 23' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά η Ίντερ γύρισε το παιχνίδι με γκολ των Ικάρντι (29') και Πέρισιτς (34').

Ωστόσο, στο δέυτερο ημίχρονο η Φιορεντίνα αντέδρασε. Ο Μπερναντέσκι έχασε πέναλτι στο 52', αλλά οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ σε οκτώ λεπτά με Αστόρι (63'), Βεσίνο (64') και Μπαμπακάρ (70'), ενώ πάλι ο Μπαμπακάρ έκανε το 5-2 στο 79', δίνοντας την εντύπωση ότι το ματς τελειώσε.

Παρ' όλα αυτά, η Ίντερ παλεψε και με δυο γκολ του Ικάρντι στο 88' και στο 91' μείωσε σε 5-4 και πίεσε για την ισοφάριση μέχρι τέλους!

Δεν κατάφερε να την πετύχει και έτσι η Φιορεντίνα γλίτωσε από το κάζο της χρονιάς!