Facebook Pixel Θρίλερ με... καλό τέλος για Αναστασίου - Γλίτωσε τον υποβιβασμό και ελπίζει!
| 2017-05-21 16:35:00

Θρίλερ με... καλό τέλος για Αναστασίου - Γλίτωσε τον υποβιβασμό και ελπίζει!

Εστω και με μεγάλη δυσκολία, η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου έμεινε «ζωντανή» στη μάχη της παραμονής στην πρώτη κατηγορία του ολλανδικού πρωταθλήματος!

Η ομάδα του Έλληνα κόουτς απέκλεισε τη Χέλμοντ και θα διεκδικήσει πλέον απέναντι σε Μάαστριχτ ή Καμπούουρ το δικαίωμα συμμετοχής και τη νέα περίοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Στον αγώνα ρεβάνς της Β΄ φάσης των πλέι-άουτ, η Ρόντα βρέθηκε σε εξαιρετικά δύσκολη θέση, καθώς είδε την αντίπαλό της να προηγείται 1-0 μέσα στο Κερκράντε, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα, ενώ η ίδια έπαιζε από το τέλος του ημιχρόνου με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ροσόιφελ.

Η «λύτρωση» για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, όταν ο Φαν Φέλτσεν διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και έστειλε τη Ρόντα στον τρίτο και τελικό γύρο των πλέι-άουτ.