Facebook Pixel Χαμός στον τελικό Κυπελλου Ισπανίας - Το ένα γκολ καλύτερο από το άλλο, "κεντάει" ο Μέσι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-05-27 23:20:00

Ο Μέσι άνοιξε το σκορ για τη Μπαρτσελόνα με φοβερό τέρμα, o ισοφάρισε με απίθανη εκτέλεση φάουλ και στη συνέχεια ο Αργεντινός έδωσε την ασίστ της χρονιάς!

Με απίθανο τρόπο εξελίσσεται ο τελικός του Κυπέλλου Ισπανίας ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Αλαβές!

Ο Λιονέλ Μέσι άνοιξε το σκορ για τους Καταλανούς στο 30' με υπέροχο φαλτσαριστό πλασέ στην κίνηση, όμως οι Βάσκοι απάντησαν άμεσα με εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τεό Ερνάντες!

Η ισοφάριση μάλλον... θύμωσε τον Μέσι, ο οποίος αρχικά ξεκίνησε τη φάση που κατέληξε στο 2-1 του Νεϊμάρ στο 45', ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έβγαλε μια ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ασίστ στον Πάκο Αλκάθερ που έγραψε από κοντά το 3-1 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου!