Facebook Pixel Στον… αφρό το «κίτρινο υποβρύχιο»!
| 2011-01-15 22:07:00

Στον… αφρό το «κίτρινο υποβρύχιο»!

Η Βιγιαρεάλ νίκησε 4-2 την Οσασούνα στο Μαδριγάλ και παρέμεινε στην 3η θέση της Primera Division.

O Ρούμπεν στο 21` άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο 47` ο ο Βαντότς έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 50` έγινε το 2-1 με τον Κάνι και στο 65` ο Καπντεβίλα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1.

Η Οσασούνα μείωσε σε 3-2 στο 70` με τον Καγέχα, αλλά στις καθυστερήσεις ο Γκονζάλο διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η Σπόρτινγκ Χιχόν επικράτησε με 2-0 της Χέρκουλες και ξέφυγε από τον πάτο του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι 1ο μόλις λεπτό έκαναν το 1-0 με τον Μπαράλ, ενώ στο 29` ο Κάσες διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Από την τελευταία θέση ξέφυγε και η Σαραγόσα, μετά την εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Λεβάντε.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ σκόρπισε 4-0 εκτός έδρας τη Χετάφε. Δύο γκολ πέτυχε ο Αρανμπούρου στην εκπνοή του αγώνα (87`, 89`) και από ένα οι Πρίτο (9`) και Γκρίζμαν (32`).