Facebook Pixel Με νίκη... αποχαιρέτησε το Καρπενήσι
| 2011-07-21 21:10:00

Με νίκη... αποχαιρέτησε το Καρπενήσι

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Άρη στο Καρπενήσι, καθώς στο τελευταίου του ματς εκεί νίκησε τον Παναιτωλικό με 3-1.

Το πρώτο γκολ σημείωσε ο Καστίγιο στο 7ο λεπτό. μετά από τραγικό λάθος του Τζενάμο. Ο Τσέζαρεκ πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και... έστρωσε στον Μεξινακό που σε κενή εστία έκανε το 1-0.

Ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με πέναλτι του Ρότσα στο 19΄. Το πέναλτι το έκανε ο Φατί πάνω στον Αναστασιάδη, μετά από λάθος του Βελλίδη. Το 2-1 για τον Άρη έκανε ο Αγγελούδης στο 84΄, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τόχα δυο λεπτά μετά, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Μάλιστα, πρωταγωνιστής και αυτής της φάσης ήταν ο Αγγελούδης, καθώςανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Σαμαρά και κέρδισε το πέναλτι.

Οι συνθέσεις

Αρης (Σάκης Τσιώλης): Βελλίδης (90’ Καράδαης), Βανγκέλι (56’ Κασναφέρης), Μίσελ (77’ Αγτζίδης), Λαζαρίδης (69’ Παπαζαχαρίας), Κοτσώνης (46’ Γιαννίτσης), Φατί (78’ Αγγελούδης) , Νέτο (56’ Σακάτα), Καστίγιο (78’ Γιαννιώτας) Γιαννιώτας), Καπετάνος (Τόχα 46’), Σολτάνι (63’ Κανούλας), Τσέζαρεκ (63’ Οικονομόπουλος).

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τζενάμο (46’ Μπαμπανιώτης), Ρότσα(74’ Κούσης), Γκόλιας (63’ Σαμαράς), Αναστασιάδης ( 46’ Κουτρομάνος), Γούσας, Μουμίν(46’ Δέντσας), Θεοδωρίδης(46’ σαραγόσα), Μπουμάλ(69’ Μεταξούλης), Καμαρά (46’ Καραμαλίκης), Παλαιολόγος (46’ Πασάς), Εντζεγκουέλε (87’ Αναστασιάδης).