Facebook Pixel Γι' αυτό τον λένε "τρελό": ρεκόρ από Μπιέλσα, άλλαξε τρεις γκολκίπερ σε ένα ματς!
| 2017-08-14 00:15:00

Απίστευτα πράγματα από τον περιβόητο Μαρσέλο Μπιέλσα, που έχει βαλθεί να... τρελάνει και τη Λιλ!

Το ξέραμε ότι ο Αργεντινός προπονητής είναι ιδιαίτερα οξύθυμος και συνάμα εκκεντρικός χαρακτήρας, όμως η απόφασή του στο παιχνίδι του Στρασβούργου με την Λιλ είναι για το βιβλίο Γκίνες!

Η ατυχία για την ομάδα του ξεκίνησε από το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης, όταν αναγκάστηκε να προβεί σε δύο αναγκαστικές αλλαγές, ενώ στο 38' δεν δίστασε να κάνει και τρίτη για λόγους τακτικής.

Τα πάντα χάλασαν στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο τερματοφύλακας της Λιλ, Μενιάν, αντίκρισε την κόκκινη κάρτα μετά από χαζή ενέργεια (πέταξε την μπάλα στο κεφάλι αντιπάλου).

Με τις τρεις αλλαγές ολοκληρωμένες ο Μπιέλσα έβαλε στο τέρμα τον επιθετικό Ντε Πρεβίλ, όμως η Λιλ δέχτηκε γκολ χωρίς να φταίει ο τελευταίος κι έτσι o 62χρονος αποφάσισε να κάνει και... τρίτη αλλαγή στα γκολπόστ, βάζοντας τον μέσο Αμαντού. Απίστευτο!

Για την ιστορία ο Αμαντού δέχτηκε δύο γκολ, το ένα από το σημείο του πέναλτι, με αποτέλεσμα η Λιλ να ηττηθεί με 3-0 και τον Μπιέλσα να μένει στην ιστορία με αυτή την "τρελή" απόφαση!