Facebook Pixel Στραπάτσο για τη Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-08-23 09:26:00

Στραπάτσο για τη Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Γούτφορντ του Μάρκο Σίλβα ηττήθηκε από την Μπρίστολ Σίτι στην έδρα της με 3-2 και αποχαιρέτησε πρόωρα το Λιγκ Καπ. Βασικός ο Χολέμπας για ακόμα ένα ματς, ωστόσο αποβλήθηκε στο 88'.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μάλιστα στο σκορ με τον Καπού στο 47', αλλά η Μπρίστολ Σίτι μέσα σε 8 λεπτά γύρισε το ματς με τος Χιντς (59') και Ριντ (67'). Ο Ελίασον στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-3 και συνδύασε την πρώτη του παρουσία στην αρχική 11αδα της Μπρίστολ με γκολ, ενώ ο Μαριάπα δύο λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Μάρκο Σίλβα στον πάγκο της Γουότφορντ, η οποία στο πρωτάθλημα ήρθε ισόπαλη με 3-3 με τη Λίβερπουλ στην πρεμιέρα και νίκησε την Μπόρνμουθ εκτός έδρας τη δεύτερη αγωνιστική.