Facebook Pixel Απέδρασε από τον "λάκκο των λεόντων" η Ατλέτικο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-09-20 23:25:00

Απέδρασε από τον "λάκκο των λεόντων" η Ατλέτικο! (ΒΙΝΤΕΟ)

του Κώστα Γκόντζου

Οι "ροχιμπλάνκος" πήραν σπουδαία νίκη με τον Γκριεζμάν στο Μπιλμπάο να σερβίρει γκολ σε Κορέα και Καράσκο για τη νίκη με 1-2 επί της Αθλέτικ.

Η Ατλέτικο πάντως χρειάστηκε ακόμα μία απόκρουση του Όμπλακ σε πέναλτι: ο Αντούριθ έστησε την μπάλα στα 11 βήματα στο 41΄, όμως ο τερματοφύλακας των «Ροχιμπλάνκος» κράτησε το μηδέν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, κι αφού γλίτωσε από την ψυχρολουσία του να κυνηγάει στο σκορ, η Ατλέτικο εφάρμοσε τακτική «ψεκάστε- σκοράρετε- τελειώσατε» και με τέρματα των Κορέα (55΄) και Καράσκο (73΄), προηγήθηκε με το «ασφαλές» 0-2, πριν μειώσει στις καθυστερήσεις ο Ραούλ Γκαρσία για το τελικό 1-2.