Facebook Pixel Sportdog.gr | Γλίτωσε από κάζο η Τότεναμ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-09-23 17:01:00

Γλίτωσε από κάζο η Τότεναμ! (ΒΙΝΤΕΟ)

του Δημήτρη Δημητρόπουλου

Τα Σπιρούνια προηγήθηκαν με 3-0 της Γουέστ Χαμ, αλλά δέχθηκαν 2 γκολ κι έμειναν με 10, με αποτέλεσμα να κρατήσουν τη νίκη (2-3) με πολύ άγχος!

Μετά από την γκέλα με το 0-0 κόντρα στη Σουόνσι, η Τότεναμ επανήλθε στις νίκες έστω και με περιπετειώδη τρόπο.

Στο λονδρέζικο ντέρμπι στην έδρα της Γουέστ Χαμ τα Σπιρούνια έδειχναν να έχουν εύκολο έργο, αφού προηγήθηκαν με 3-0 χάρη σε δυο γκολ του Κέιν (34’, 38’) κι ένα του Έρικσεν (60’).

Η Γουέστ Χαμ αντέδρασε μειώνοντας σε 3-1 με τον Τσιτσαρίτο στο 65’ και 5 λεπτά αργότερα ο Οριέ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, γεγονός που αναπτέρωσε το ηθικό των γηπεδούχων.

Η Γουέστ Χαμ έκανε το 2-3 με τον Κουγιατέ στο 87’, ωστόσο δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά, με την Τότεναμ να παίρνει ένα αγχωτικό τρίποντο που την ανέβασε στην 3η θέση της Πρέμιερ Λιγκ δυο βαθμούς πίσω από Σίτι και Γιουνάιτεντ, που όμως έχουν ένα ματς λιγότερο.

Becт Xэм - Toттeнxэм от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.