Facebook Pixel Sportdog.gr | Πέντε (!) αποβολές και τρία γκολ στο Φενέρμπαχτσε-Μπεσίκτας! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-09-24 09:11:00

Πέντε (!) αποβολές και τρία γκολ στο Φενέρμπαχτσε-Μπεσίκτας! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο κακός χαμός έγινε στο τουρκικό ντέρμπι, όπου η Φενέρμπαχτσε νίκησε 2-1 και η Μπεσίκτας ολοκλήρωσε με 8 παίκτες!

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε της Μπεσίκτας με 2-1 χάρη σε δύο εύστοχα πέναλτι (20' Τζουλιάνο, 86΄ Γιάνσεν) με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν ένα λεπτό αργότερα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτό που σημάδεψε τον αγώνα ήταν οι 5 αποβολές με τη Φενέρ να βλέπει τους Λουίς Νέτο (45') και Κουμπασί (88΄) να παίρνουν την άγουσα για τα αποδυτήρια με απευθείας κόκκινη, ενώ οι τρεις αποβολές της Μπεσίκτας ήταν με δεύτερη κίτρινη.

Την αρχή έκανε ο Ρικάρντο Κουαρέσμα στο 43' και ακολούθησε ο Χάτσινσον στο 85΄ ενώ το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Οζιακούπ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων...